0

Ieškote grindų dangos savo būstui? Ką rinktis: išbandytą ir laiko patikrintą kietmedį ar gerokai „jaunesnę“ jo alternatyvą - laminatą?

Nors nesuklysite pasirinkę bet kurį variantą iš dviejų, išvardinsime keletu svarbiausių aspektų pagrįstus laminuotos grindų dangos privalumus, kad padėtume apsispręsti, kas tinkamiausia Jūsų namams.

Kaina

Kietmedžio grindys gaminamos iš tvirtų, paprastai ¾ colio storio įvairių medžių (pavyzdžiui, kedro, uosio, guobos, ąžuolo ar vyšnios) medienos lentų, o jų kaina priklauso nuo pasirinkto medienos tipo. Kaip bebūtų, kietmedžio grindų kaina ir klojimo išlaidos paprastai būna gerokai didesnės negu laminato.  

Kita vertus, laminuota grindų danga yra sintetinė danga, pagaminta iš medienos šalutinių produktų su šviesiu sluoksniu ir plastikiniu apsauginiu paviršiumi. Laminato klojimo išlaidos maždaug 50 procentų mažesnės negu kietmedžio grindų.

Išvaizda ir pojūtis

Iš tolo kokybiška laminuota grindų danga beveik nesiskiria nuo klasikinės tvirto kietmedžio išvaizdos iš tekstūros; ji traukia akį ir yra daili dėl natūralų medį primenančios apdailos.

Patvarumas

Tvirto kietmedžio grindys jautrios įbrėžimams ir trinčiai; jos ne tokios atsparios kasdieniam dėvėjimuisi. Be to, nuo didesnės drėgmės kietmedis pabrinksta ir ant grindų susidaro išlinkimai.

Kadangi laminuota grindų danga gaminama iš presuotos medienos, ji kieta ir patvari. Laminatą sunku pažeisti ar įspausti, drėgmės pokyčiai jam kenkia mažiau, o apsauginis viršutinis sluoksnis suteikia daugiau atsparumo UV spinduliams ir blukimui.

Valymas ir bendra priežiūra

Laminuotas grindis gan paprasta valyti. Tiesiog kartkartėmis iššluokite ar išsiurbkite purvą ir šiukšles bei drėgna (ne šlapia) šluoste ar plaušine nuvalykite nešvarumus. Jokių specialių priemonių nereikia.

Kietmedžio grindys valomos taip pat, bet jas reikia kartkartėmis nuvaškuoti, kad išliktų blizgios. Vaškavimo atveju priežiūra kainuoja ganėtinai nepigiai.

Grindų klojimas

Laminatą nesudėtinga pakloti savo jėgomis. Beveik bet kas sugebėtų vienos lentelės liežuvėlį įsprausti į atitinkamą kitos lentelės griovelį. Vis dėlto, klojant grindis prireiks keleto specialių įrankių sunėrimui ir pritraukimui, bet jie nebrangūs ir galima įsigyti bet kurioje ūkinių prekių parduotuvėje.

Parašyti komentarą

Palikti atsakymą

Jūsų el. laiško adresas nebus publikuojamas