0

Plytelės – viena populiariausių vonios kambario ar virtuvės apdailos medžiagų. Jos dažnai klijuojamos ant sienų ir grindų ir būna visokiausių spalvų, tekstūrų, dydžių ir stilių. Esant tokiai įvairovei, gali būti gan sudėtinga išsirinkti tinkamą variantą. Vis dėlto, plytelių rinkimasis nebūtinai yra neįveikiama užduotis. Šiandienos straipsnyje aptarsime pagrindinius dalykus, į kuriuos reikėtų atsižvelgti renkantis plyteles ir kurie, tikėtina, sumažins galimų variantų skaičių.  

 

Plytelių tipas

Porceliano ir keraminės plytelės priskiriamos platesnei plytelių klasei, kurią apibendrintai galima pavadinti keramika; ši klasė apima visas kietąsias iš presuoto molių mišinio pagamintas ir aukštoje temperatūroje išdegtas plyteles. Porceliano plytelės tobulai tinka dėl patvarumo ir universalumo. Jos atsparios drėgmei ir šalčiui.

 

Plytelių paskirtis

Plyteles matome dažname vonios kambaryje bei virtuvėje ant grindų, sienų arba grindų ir sienų. Plytelės būna įvairiausių dydžių, spalvų ir modelių. Stilius ir spalva yra kiekvieno skonio reikalas, tad šiuo aspektu nėra vieno teisingo varianto. Svarbu įvertinti plytelių medžiagą ir tekstūrą. Derėtų atsižvelgti į tai, kad ne visų plytelių paskirtis vienoda: vienos skirtos tik sienoms, kitos tik grindims, o trečios – sienoms ir grindims dekoruoti.

 

Kas yra išlygintos plytelės?

Daugelis porceliano plytelių gaminama išlygintais kraštais, kitaip negu presuotais ar apvaliais kraštais. Paprastai po pjaustymo ir šlifavimo gamybos proceso metu šių plytelių kraštai tampa labai lygūs, todėl plytelių matmenys būna itin tikslūs ir galima jas klijuoti, paliekant siauras jungiamąsias siūles.

Parašyti komentarą

Palikti atsakymą

Jūsų el. laiško adresas nebus publikuojamas